Startuj z nami  Dodaj do ulubionych  Napisz do nas
Wieści z Oddziału
Pamiętaj o nas!
Dlaczego PTTK?
Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu istnieje od 1947 r. Jest to trzecia w województwie warmińsko-mazurskim jednostka PTTK pod względem ilości członków. Obecnie Oddział liczy 302 członków zrzeszonych w 4 klubach i 10 kołach PTTK. Działalność programowa Oddziału opiera się na pracy ludzi zrzeszonych w tych strukturach.
Nasza praca społeczna, to szeroko pojęta działalność propagatorska, edukacyjna, ekologicz- na, krajoznawcza i turystyczna. Jest to działalność niedochodowa, prowadzona w oparciu o szczy- tne tradycje PTTK i przekazywane z pokolenia na pokolenie doświadczenie organizatorskie.
Oddział nasz organizuje dla swoich członków i mieszkańców miasta i regionu szereg imprez o charakterze krajoznawczo-turystycznym: rajdy, zloty, złazy, wycieczki (piesze, autokarowe, motorowe, kajakowe), prelekcje, pogadanki oraz wszelkiego rodzaju "lekcje" w terenie (przyro- dy, ekologii, geografii, historii, krajoznawstwa). Prowadzimy także szkolenia przodowników turys- tycznych, instruktorów, przewodników terenowych, organizatorów turystyki.
Prowadzona przez Oddział Regionalna Pracownia Krajoznawcza posiada w swoich zasobach bi- bliotecznych ok. 3 tys. pozycji książkowych, map oraz innych zbiorów o charakterze krajoznaw- czym. W oparciu o nie prowadzimy szkolenia, wystawy, sesje krajoznawcze, prelekcje, pogadan- ki itp. na terenie siedziby Oddziału jak i na zewnątrz.
W 2005 r. Oddział zorganizował 544 imprezy o charakterze turystyczno-krajoznawczym, w których wzięło udział 17.296 osób oraz 240 wycieczek obsłużonych społecznie przez przewodni- ków PTTK, w których uczestniczyło ok. 9600 osób.
Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej jest opiekunem i zarazem wykonawcą prac na szlakach turysty- cznych PTTK (pieszych i rowerowych) przebiegających po terenie regionu przez cztery sąsiadują- ce ze sobą powiaty: elbląski, braniewski, lidzbarski i nowodworski. Ich łączna długość wynosi 533,3 km, w tym: szlaków nizinnych pieszych - 259 km oraz szlaków rowerowych międzynaro- dowych - 274,3 km.
Nasza działalność gospodarcza obejmuje: dzierżawę pomieszczeń Domu Wycieczkowego PTTK, dzierżawę Campingu PTTK, prowadzenie parkingu całodobowego, usługi przewodnickie, organizację imprez komercyjnych oraz produkcję znaczków typu button.
Wypracowane przez Oddział w działalności gospodarczej i pozyskane z odpisów podatkowych środki w całości są przeznaczane na działalność statutową Towarzystwa.
Przekazując nam 1% swojego podatku możesz mieć pewność, że pieniądze te nie zostaną zmarnowane. Zostaną one przeznaczone w całości na działalność programową Oddziału. Dzięki temu będziesz miał: możliwość spędzenia wolnego czasu z własną rodziną na łonie przyrody, możliwość poznania naszego niezmiernie ciekawego regionu i miasta z nami oraz pewność, że jeśli wyślesz do nas swoje dziecko, to nie spędzi ono czasu w złym towarzystwie, a przy okazji zdobędzie nowe doświadczenia.
Nasze dane
Z naszych danych nie robimy tajemnicy:
KRS w Olsztynie - Rejestr Stowarzyszeń - nr 0000032443
NIP: 578-00-06-379
REGON: 170049879
Data rejestracji OPP: 13.07.2005 r.
140000032443POLSKIE
TOWARZYSTWO
TURYSTYCZNO-
KRAJOZNAWCZE
ODDZIAŁ ZIEMI
ELBLĄSKIEJ
WARMIŃSKO-MAZURSKIEM. ELBLĄGM. ELBLĄGELBLĄG13-07-2005
KRÓTKA 5, 82-300 ELBLĄG
Konto bankowe: BZ WBK S.A. 1 Oddział Elbląg Nr 21109026170000000103922096
Jak to zrobić?
Przede wszystkim należy wybrać organizację pożytku publicznego. Danymi na ten temat dy- sponują terenowe wydziały Krajowego Rejestru Sądowego w 20 sądach rejonowych na terenie całego kraju. Listy takich placówek możemy też znaleźć na stronie: http://opp.ms.gov.pl. Wybór będzie spory, bo takich organizacji jest co najmniej kilkaset. Gdy już wiemy, komu chcemy prze- kazać część naszego podatku, trzeba się dowiedzieć, jaka to będzie kwota. Najpierw zatem nale- ży obliczyć swój podatek należny Urzędowi Skarbowemu, a następnie odliczyć od niego 1%. Obli- czoną kwotę należy wpłacić przelewem na konto organizacji. Aby dopełnić formalności, musimy udać się do banku lub na pocztę i tam dokonać wpłaty. Pokwitowanie dokonanej wpłaty należy zachować - w razie wezwania w celu wyjaśnień ze strony Urzędu Skarbowego. Potem trzeba po- czekać na zwrot pieniędzy z urzędu. Jeśli nie popełniliśmy żadnego błędu, możemy być spokojni: na pewno otrzymamy wydany 1%.
Marian Tomaszewski
Prezes Oddziału PTTK
Ziemi Elbląskiej w Elblągu
[wstecz]